Často kladené otázky

 • Co je vlastně Aura-Soma ?

Aura-Soma je metodou sebepoznání a sebeléčení pomocí barev. Je to komplexní systém celostní léčby, jehož základ tvoří sada nyní už 109 dvoubarevných lahviček, naplněnýh olejem a vodou v poměru 1:1 s názvem Equilibrium (původním názvem Balance), které obsahují přírodní barviva, výtažky z rostlin a energie minerálů.

 • Co je to za olej a jak se do něj dostane energie barev, rostlin a minerálů?

Aura-Soma používá speciální olivový olej z posledního lisování. Je to olej vylisovaný pod vysokým tlakem v okamžiku, kdy už to vypadá, že v olivách žádný olej nezbývá. Tento olej je přírodní, a přitom má vlastnosti minerálního oleje v tom, že nepodléhá zkáze. Je velmi vzácný a sám o sobě má mnoho příznivých kosmetických vlastností. V oleji jsou rozpuštěná rostlinná barviva a éterické oleje. Energie minerálů je do něj přenesena speciální metodou kabbalistické invokace. Vodní složka lahviček obsahuje také barviva a rostlinné výtažky. To ale není celé. Produkce lahviček Equilibrium je výrobním tajemstvím, známe jen některé části tohoto procesu. Výsledkem jsou lahvičky, z nichž každá má svou „osobnost“, svou specifickou energii, která je více než jen součtem jejích složek.

 •  Kdo esence míchá?

Produkty Aura-Soma vyrábí anglická firma „AURA-SOMA Ltd“. Celý systém přivedla na svět Vicky Wall, lékárnice, která se celý život věnovala výrobě nejrůznějších kosmetických vodiček a balzámů. Od dětství dokázala vnímat energie a léčivé účinky rostlin a byla nadaná také schopností vidět auru člověka. Před svou smrtí předala tajemství výroby Mikeovi Boothovi, který je dnes ředitelem firmy Aura-Soma Ltd. Všechny produkty Aura-Soma se vyrábějí přímo v laboratořích této firmy, pod dohledem Erika Pelhama (autora Motýlích a Mořských esencí), který se stará o jejich energetickou kvalitu a čistotu.

 • Někde jsem četla, že obsahuje má specifické vibrace čísel, atd.

Ano, každá z lahviček Equilibrius má svoje specifické vibrace a samozřejmě i své vlastní, jedinečné číslo.

 • Jaký je rozdíl mezi Aura-Somou a bachovými esencemi?

Bachovy esence se vyrábějí výhradně z rostlin, jejich energie působí pouze na určité složky naší aury – na emocionální a éterickou. To jsou části našeho jemněhmotného těla, které se dají dobře ovlivňovat rostlinnými prostředky.
Aura-Soma má v sobě energie 3 říší: minerální, rostlinnou a energii barev. Energie minerálů dokáže pronikat nejhlouběji do našeho fyzického těla. Rostlinné složky revitalizují tělo éterické a emocionální a barvy působí na rozvoj vědomí. Pomáhají nám pochopit naše vzorce, způsoby chování a jednání a usnadňují nám proces změn.
Lahvičky se natírají na tělo a tím jejich obsah může proniknout přes lymfatický systém také do fyzického těla. Zároveň ale působí na těla naší aury. Je to tedy velmi komplexní a účinný prostředek, jak navrátit tělo, mysl i celou psychiku do stavu vyváženosti, harmonie.

 • Jaká je historie Aura-Somy, jak dlouho se používá, atd.

Aura-Somu přivedla na svět anglická paní, lékárnice Vicky Wall. V té době jí bylo už přes šedesát let a trpěla mnoha tělesnými neduhy. Kvůli cukrovce téměř oslepla. Jedné noci měla zvláštní vizi, která ji vedla k tomu, aby vstala a vyrobila první lahvičky. Sama říkala, že ji přitom jakoby vedly neviditelné ruce. Původně si myslela, že to budou jen krásné kosmetické olejíčky, ale díky svým jasnovidným schopnostem časem zjistila, že jejich možnosti jsou daleko větší. Viděla, jak lidi přitahují přesně ty barvy, které mají ve své auře. Jakoby se při pohledu na sadu lahviček dívali do zrcadla a poznávali sami sebe.
V té době jí bylo jasné, že Aura-Soma nebude jen tělový olej. Navíc přibývalo lidí, kterým lahvičky pomohly změnit život, leccos pochopit, zahojit..
Po tomto poznání se pomalu začal vyvíjet systém sebepoznání a sebeléčení tak, jak ho známe dnes.

 • Jak probíhá konzultace s lahvičkami?

Klient se podívá na sadu lahviček, kde je 111 barevných kombinací.
Potom si z celkového množství vybere 4 lavičky a postaví je podle pořadí výběru. Pořadí je důležité, výklad barev se liší podle toho, jestli se jedná o první, druhou, třetí nebo čtvrtou lahvičku. Na základě jeho výběru mu odborně vyškolený konzultant provede výklad. Lahvičky ukazují kvality, talenty a potenciál daného člověka, ale i možné problémy a výzvy, případně energetické blokády. Této terapii říkáme: terapie těla i duše. Je to proto, že člověku umožňuje poznat vlastní duši, psychiku, a udělat potřebné změny, které často vedou k vyléčení těla. Při výběru barevné lahvičky nás vedou pocity, vybíráme to, co nás příjemně přitahuje, rozum ustoupí do pozadí. Naše pravá hemisféra se rozkmitá a naše podvědomí nás vede k výběru lahvičky, která je pro nás v tuto chvíli nejpotřebnější. Naše intuice dobře ví, na jaký úkol jsme připraveni, kam jsme v tomto okamžiku došli a co jsme schopni zpracovat.

 • S čím konkrétně! mi může Aura-Soma pomoci?

Téměř každý zdravotní problém má příčinu v psychické nevyrovnanosti. Nezpracované zážitky a traumata se nám v těle „uklidí“ a časem přicházejí problémy a potíže, se kterými si lidé nevědí rady. A Aura-Soma je tou pěšinkou k nalezení příčiny a současně barevnou, voňavou léčbou, protože barevné lahvičky nádherně voní. Tato práce není o boji a násilném odstraňování čehokoliv, ale o láskyplném rozpouštění. Člověk se s Aura-Somou učí mít se rád.

 • Jakým konkrétním způsobem lahvičky člověka léčí?

Tak hlavně tím, že se rozhodne změnit a opustit to, co jej táhne dolů. Dalším krokem je konzultace a výběr lahviček a nakonec je to samotná práce se sebou.

 • Proč jsou lahvičky dvoubarevné?

Ony nejsou „jenom“ dvoubarevné, ony jsou i jednobarevné, ale protože obsahují dvě složky, olej a vodu, je možné je udržet i v dvoubarevné podobě (některá barviva jsou rozpustná v oleji, jiná ve vodě). Díky jejich dvoubarevnosti nám také zrcadlí dvě vrstvy naší psyhiky: To, co ukazujeme na venek a o čem víme – naše vědomí – které většinou souvisí s horní vrstvou vybrané lahvičky, ale i skryté věci našeho podvědomí, na které zase ukazuje barva spodní části lahvičky.

 • Dáte mi příklady, na co jaké lahvičky jsou a kolik druhů jich existuje?

V současné době je 111 lahviček základní řady. Některé se označují jako „čakrové“ lahvičky, ty harmonizují problémy konkrétního energetikého centra. Máme také „záchrannou sadu“, to jsou lahvičky, které si často vybírají lidé v krizových situacích života. Posledními lahvičkami jsou lahvičky archandělské. Ty souvisejí s transformací vědomí a s rozvojem našeho potenciálu. Nemáme tolik prostoru k vyjmenování všech.
Lahvičky se nedají posuzovat na co která je, nelze je předepisovat jako medikamenty. Nefunguje to tak, abych si řekla: mám problém s kolegou v práci, tak si vezmu lahvičku XY. Všechny lahvičky jsou na „něco“, každá má své téma a mnoho různých rovin, na kterých působí. Vůbec to ale neznamená, že bude mít jedna lahvička na každého stejný účinek. Záleží na tom, co daný člověk dokáže přijmout, zpracovat, jakou pomoc si od ní umí vzít.

 • Co s těmi lahvičkami mám dělat?

Lahvičky obsahují olej a vodu. Jejich protřepáním vznikne emulze, kterou nakapeme na dlaň a mažeme na určitá místa na těle, vždy podle barev dané lahvičky. (Například: zelená na hrudník, žlutá na solar plexus atd). Samozřejmě, můžete ji nosit v kabelce v jemném látkovém pytlíčku, mít pod polštářem. Chtěla bych zde ještě upozornit, že vaší osobní lahvičky by se neměl nikdo jiný dotýkat, než vy sami. Je to velice jemná, ale intenzivní práce s energií.

 • Jakým konkrétním způsobem funguje výběr lahviček?

Otevřete se procesu a necháte se vést svojí intuicí a vnitřní potřebou. Je dobré přitom vypnout rozum a nechat lahvičky, aby vás samy „oslovily“. Poté si vyberete jednu, která vás nejvíce přitahuje. Dáte ji stranou a vyberete druhou. Potom třetí a čtvrtou. Samotný proces výběru se nedá slovy vyjádřit, tím je třeba projít.

 •  Jak tento léčebny systém funguje?

Aura Soma je metodou barevné léčby a zároveň cestou sebepoznání. Jejím základem je sada dnes už 111 dvoubarevných lahviček Equilibrium (systém se stále rozrůstá), které se skládají ze dvou složek – vodní a olejové. Obě složky obsahují esence a energie rostlin a minerálů, nesou energie dané barvy.
Systém Aura-Somy pracuje jako zrcadlo. Člověk si vybírá barvy, které ho přitahují, které s ním „rezonují“, a staví je před sebe v pořadí, v jakém je vybral. Protože každá barva souvisí s určitým tématem, s určitou oblastí života, může mu pak konzultant „přečíst“, co jeho výběr prakticky znamená - jako celek i co říkají jednotlivé lahvičky (jaká témata je nutno v životě řešit, na co se podívat).
Z těchto čtyř lahviček si potom klient vybere jednu, která pro něj bude lahvičkou terapeutickou. Před použitím její obsah protřepá a vzniklou emulzi si doma nanáší 2x denně na určitou oblast (každá lahvička se aplikuje na konkrétní místo na těle).
Tato emulze je na olejové bázi, rychle se vstřebává do pokožky a zároveň příjemně voní. Lahvičky člověka vlastně vylaďují na ideální stav dané barvy. Dodávají mu tak sílu podívat se na situace, které by pro něj jinak mohly být těžké, pomohou mu s jejich řešením, posílí jeho odvahu, aby mohl uskutečnit další kroky ve svém duševním vývoji.
Produkty Aura-Soma působí buď přímo na osobní rovině, nebo i jen energeticky – ovlivněním klientova okolí. Pokud by tedy někomu nevyhovovalo „mazání“ se oleji, může lahvičku ve své blízkosti používat jako energetický zářič.

 •   Pro koho je vhodný-nevhodný?

Aura Soma je neinvazivní terapií. Působí podle zákona přitažlivosti, tedy každý člověk si vybírá prostředek své léčby. Dalo by se říci, že pokud někoho barevné lahvičky i celá tato metoda přitahuje, potom je tento člověk vůči ní otevřený a Aura-Soma mu může přinést velký užitek. Nevhodná by naopak mohla být třeba v podobě dobře míněného daru člověku, který se nechce měnit a nechce na sobě pracovat. V takovém případě by daný člověk možná lahvičku odložil hned, nebo poté, kdy by mu začala odkrývat témata, která zatím nechce vidět, emoce, které nechce přijmout. Důležité je osobní rozhodnutí a otevřenost.

 • Kolik barev maji lahvičky Aura- Soma? Jak probíhá výběr "těch pravých lahviček"?

Aura-Soma pracuje s 15 základními barvami a s jejich světlejšími nebo tmavšími odstíny.
Klient se posadí před sadu vystavenou na panelu, zklidní se a pak se dívá, která lahvička na něj „zavolá“, která ho nejvíce zaujme. Někdy ho vlastní výběr překvapí – často si člověk vybere i takové barvy, které se mu běžně ani nelíbí. Vybírá totiž lahvičky, které s ním energeticky rezonují. Takto před sebe postupně postaví čtyři lahvičky. Pořadí výběru je důležité, neboť určuje, jak se bude daná barva interpretovat.

 •  Co lahvičky obsahuji? Léčí barva, nebo obsah lahvičky?

Lahvičky obsahují složky tří říší: rostlinné, minerální a říše barev. Obsahují výtažky z léčivých bylin, éterické oleje, energie minerálů a barvy (přírodní barviva). Působí tedy na tři složky člověka: na jeho fyzické tělo (minerály), na éterické a emoční tělo (rostliny) a na jeho vědomí (barva). Barva dokáže transformovat vědomí člověka.

 • Jsou některé barvy třeba propojeny s některými tělesnými orgány?

Jako zjednodušený model bychom zde mohli aplikovat systém čaker (energetických center lidského těla) a jejich příslušných barev. Můžeme pak říci, že barva působí harmonicky na oblast těla, která je ovlivňovaná čakrou stejné barvy. Například žlutá patří čakře solar plexus a bude tedy ovlivňovat orgány, které jsou touto čakrou „vyživovány“ – tedy především orgány trávicí soustavy. Aplikace žluté lahvičky tedy může napomoci správné funkci těchto orgánů především tak, že nám uleví od stresu a strachu a vnese radost do života. Tím se uvolní napětí a stažení v oblasti solar plexu a trávicí orgány mohou začít správně fungovat.

 •  Co by měl člověk, který chce vyzkoušet Aura-Somu, vědět? Jak by měl začít?

Člověk, který chce Aura-Somu vyzkoušet, vlastně nemusí „vědět“ nic. Stačí jen, aby byl vstřícný a ochotný se o sobě něco dozvědět. Aura -Somu si klient volí sám, konzultant za něj lahvičky nevybírá. Všechno je výhradně klientova volba. Pokud si tedy podvědomě vybere lahvičky, které ukazují na témata, jež chtěl potlačit, nebo pokud nechce „přiznat“ barvu, měl by být natolik otevřený, aby dokázal připustit, že i tady je co řešit. Ale další práce – ať už s lahvičkami nebo bez nich, je stejně na klientovi.
Aura-Soma je ojedinělý systém a jako taková existuje jen jedna. Individuální přístupy konzultantů se však mohou výrazně lišit. Obvykle mají sice stejné vzdělání, ale jejich výklad může být rozličný – ať už poznamenaný vlastními prožitky, nebo snahou o „zvláštnost výkladu“. Ale jako v každém oboru lidského počínání, i tady má klient možnost volby. Pokud narazí na konzultanta, který mu „nesedí“, může si zvolit jiného, může jich zkusit i víc, než najde toho „svého“.
Nebo se může natolik spolehnout na svou intuici a na svůj vnitřní hlas, že si správnou lahvičku zvolí sám. I to je samozřejmě možnost a jedním z hlavních cílů Aura-Somy je vést člověka právě k takovéto nezávislosti na vnějších autoritách, k naslouchání vlastní intuici.