Literatura

O systému Aura Somy bylo napsáno několik základních knih:

Aura-Soma příručka  (autor Mike Booth) - knížka je základním průvodcem po světě barevných lahviček Balance Equilibrium. Popsáno je zde 102 dvoubarevných lahviček, jejich "témata", působení a afirmace k nim. V knize je věnován prostor i Pomanderům a Kvintesencím.

Lahvičky Equilibrium (brožura) - podrobnější popis lahviček až do lahvičky 110, stručné popisy i k lahvičkám Alchymistické sady.

Zázrak barevné léčby (autorka Vicky Wallová) - příběh Aura Somy, co předcházelo vzniku lahviček Balance, cesta a životní osud autorky systému Vicky Wall. První lahvičky, jejich vznik, popis užívání a témat, ke kterým se lahvičky přiřazovaly svým působením.

Léčení barvami (autorka Philippa Merivale) - kniha před námi otevírá fascinující svět Aura Somy, který zcela změnil autorčin život i její pohled na svět. Charakteristika jednotlivých barev světelného spektra, jejich kvality a působení na psychiku člověka jsou ilustrovány názornými příběhy ze života klientů a účastníků seminářů. Na pozadí osobního příběhu autorky se před námi odvíjí cesta barvami duhy, která se zde podává jako cesta vývoje lidského vědomí.

brožury o Aura-Somě:

Pomandery, Kvintesence, Archandělské esence - brožurka se zabývá velmi podrobně jednotlivými pomandery, kvintesencemi a archandělskými esencemi

Barvy v Aura Somě - definice jednotlivých barev v Aura-Somě, popis jejich působení, lze používat při užívání např. Barevných esencí.

Éterické oleje v Pomanderech a Kvinesencích Aura Somy - pomandery a kvintesence systému Aura-Soma jsou vybírány jednak kvůli jejich barvě, ale také kvůli jejich vůni. V této brožuře se dozvíme bližší informace o nejčastěji používaných éterických olejích i s vlivem, jaký na nás mohou mít, ať už na úrovni tělesné, nebo na úrovni duševní. Je zde i přiřazení k jednotlivým pomanderům a kvinesencím.

Tarot mistrů - vysvětlení a přiřazení kvalit a aspektů jednotlivých mistrů k tarotovým kartám systému Aura-Soma.

Další literatura:

Aura-Soma a feng-šuej  (autorka Hanni Reichlin- Meldegg) - Kniha se věnuje symbioze dvou systémů - Aura-Somy a feng-šuej, kde první harmonizuje vnitřní svět a působí tak zevnitř ven, druhé uspořádává svět vnější, a tím působí zvenku dovnitř. Oba systémy jsou tedy svým způsobem přirozenými partnery pro naplněný a šťastný život. Hanni Reichlin-Meldegg řídí již mnoho let centrum Aura-Somy v Rakousku a je také odbornicí na feng-šuej. Neustále nachází nové způsoby, jak pomocí produktů Aura-Somy naplňovat a doplňovat zákonitosti feng-šuej, aby nám pomohly nastolit harmonii na všech úrovních života. Příručka je skvělým pomocníkem, s nímž můžeme uvést svůj vnitřní svět do souladu s vnitřními a vnějšími zákony harmonie.

Knihy v cizích jazycích:

Chakra Massage using the Aura-Soma Colour System - (autorka Vicky Engeham) - kniha je základní knihou v dalším oboru, který využívá barevný systém Aura-Somy - v oboru masáže. Autorka dlouhodobě pracuje se systémem Aura-Somy a protože pracuje zároveň jako masérka, přemýšlela, jak spojit obě podpůrné léčebné metody dohromady, až vytvořila systém Čakrové masáže. Při masáži oblasti čaker se používají lahvičky Balance z čakrové sady systému.