Oranžová

Hlavní téma: Závislost a spoluzávislost/nezávislost. Šok a trauma. Hluboký vhled a extáze. Fyzičnost červené v kombinaci s poznáním sebe sama u žluté.

Symbolický význam: Harmonie. Krása. Sexualita. Umění. Sebezapření. Božství (róby buddhistických mnichů). Odhodlání a zasvěcení sebe sama vyššímu ideálu. Pohlédneme-li za materiální rovinu, začneme pátrat po rovinách vyšších a směřovat k nim. Důvěra. Přijetí. Pouta - rozšiřování vědomí tak, aby dokázalo zahrnout i ostatní. Oranžová zobrazuje náš vztah k veškerému životu - tady ho zpracováváme.

Spirituální význam: Žlutá složka dává vhled a poznání sebe sama - bdělá pozornost. V oranžové nalezneme zbožnost a ochotu zapojit se do kolektivního úsilí. Radost ducha, která se vyjadřuje jako skupinové vědomí a uvědomování si potřeb druhých lidí. Blaženost. Společenská barva. Spojuje nás s éterickým tělem. Všechny typy vztahů.

Mentální význam: Bdělá pozornost. Trpělivost a vytrvalost. Hluboký vhled. Oranžová zvyšuje a podporuje příliv kyslíku do krve a mozku, což pomáhá přinášet větší jasnost na mentální rovině. Negativně: Nerozhodnost. Nízké sebehodnocení.

Emocionální význam: „Vnitřní pocity“. Spontánní moudrost. Sexualita pro potěšení a radost, ne za účelem početí. Nadšení. Extroverze. Hluboké potěšení. Bystrost a humor. Hluboký smích a hravost. Negativně: Hysterie. Deprese. Tvrdohlavost. Šok/trauma.

Tělesný význam: Vaječníky, tlusté a tenké střevo (také zácpa). Slezina. (Pouze oranžová barva může nastolit rovnováhu ve slezině a jejích funkcích. ) Žluč popř. žlučník (ten, kdo má obtíže se žlučí, nesnáší pomeranče). Oranžová barva se váže k přijímání a asimilaci potravy.

Drahokamy, používané v substancích Aura-somy:

Achát, jantar, korál, topaz.

Klikněte na kteroukoliv barvu v růžici, aby vám přinesla své barevné poselství.
V Aura-Somě se používá čtrnáct barev.

Barevná růžice

ČervenáČiráFialováKorálováKrálovská modřPurpurováModrá
OlivováOranžováRůžováTyrkysováZelenáZlatáŽlutá