Zelená

Hlavní téma: Prostor a schopnost tento prostor prohlédnout ze všech úhlů. Panoramatické vidění. Hledání pravdy a sjednocení. Středový bod mezi nebem (modrá) a zemí (červená). Představuje bod změny. Přemíra hojnosti (barva peněz). Jaro. Plodnost. Schopnost postupovat vpřed (zelené světlo). Dévové a rostlinná (organická) říše. Problém prostoru ve smyslu potřeby ovládat druhé (žlutá). Pochybnosti o sobě samém. Člověk musí ve svém vědomí rozvinout vnímání jednoty a celku, než může přejít k čistě modrému paprsku. Sebepřijetí/sebeláska. Chybí harmonie těla, mysli a ducha.

Symbolický význam: Zelená představuje přemostění mezi naší osobní vůlí (žlutá) a vůlí boží (modrá). Pocit vzájemné propojenosti vedoucí ke schopnosti svobodně dávat a přijímat lásku. Aspektem zelené jsou i příroda (zrození, znovuzrození, růst), harmonie, rovnováha a léčení. Zelená je barvou dechu, oběhového systému, bytí v proudu (nádech a výdech - fotosyntéza).

Spirituální význam: Léčení. Regenerace. Soucítění. Láska k Zemi. Harmonie s přírodou a jejími zákony. Směřování a rozhodování srdcem a ne intelektem (žlutá-ego). Pocitová stránka života. Důvěra a víra v lásku. Velkorysost. Hloubka bytí, poskytnutí prostoru sobě samotnému, abychom mohli totéž poskytnout i druhým.

Mentální význam: Rozlišování. Schopnost rozhodování a zdravý úsudek. Vyjednávání. Vědomí prosperity. Rovnováha. Výhra versus kompromis. Uspokojení. Uvnitřnění. Důvěra versus pochybnosti (žlutá). Negativně: Pochybnosti o sobě samém. Sebeomezování.

Emocionální význam: Otevřenost. Nezaujatost. Komunikace ze srdce. Klid. Svoboda. Velkorysost. Záležitosti vztahující se k srdci. Negativně: Žárlivost. Sobectví. Odmítání. Závist - „zelenooká“ příšera. Chamtivost.

Tělesný význam: Srdce a plíce. Brzlík. Prostor se zřetelem na tělesné zájmy. Přírodní zákony se zřetelem na tělesné zájmy. Vředy.

Drahokamy, používané v substancích Aura-somy:

Jadeit, malachit, opál, olivín, pyrit, smaragd, turmalín.

Klikněte na kteroukoliv barvu v růžici, aby vám přinesla své barevné poselství.
V Aura-Somě se používá čtrnáct barev.

Barevná růžice

ČervenáČiráFialováKorálováKrálovská modřPurpurováModrá
OlivováOranžováRůžováTyrkysováZelenáZlatáŽlutá