Archanděl Cassiel

Číslo lahvičky: 
113

Archanděl Cassiel

B 113  Smaragdová zelená/Střední tón olivové

5. září 2015, 8.00  AM GMT

 

B113 Archanděl Cassiel je jedním z vládců Saturnu. Vládne sabatu, dnu odpočinku, přestávce v našem týdnu, která je věnovaná rozjímání. Kombinace smaragdově zelené/střední olivové představuje cestu od solar plexu k srdci. Dává nám možnost přejít k nové rovině naděje a opustit stará zranění. Cassiel je také archandělem, který se vztahuje k hlubokým rovinám buněčné paměti. Pokud si Cassiela představíme jako lásku, která nemá hranice, potom by nám Cassiel mohl uvolňovat bolesti našeho srdce, pocity zrady nebo zklamání.

Na Cassiela můžeme také pohlížet jako na anděla ohně, očistného ohně prvotního stvoření. Je rovněž důležité zmínit, že Cassiel může vyvážit mužské/ženské aspekty uvnitř nás, světlo a tmu. Moudrost a blaženost, která leží v hlubších rovinách našeho bytí.

Jeho práce se také vztahuje k meditaci a pomáhá nám pochopit vztah mezi časem a smrtí. Má na starosti seniory, závěti a smrt. Květinou nejvíce spojovanou s Cassielem je bílá lilie a také oblíbená květina Vicky Wallové, fialka.

Myslím, že tato lahvička bude energeticky velmi neobvyklá, zvláště kvůli kombinaci kamenů, které byly vybrány do spagyrických tinktur. Překvapivá je kombinace tyrkysu a obsidiánu, jakož i diamantu a onyxu. Dalším kamenem, který je ve vztahu ke Cassielovi velmi významný, je safír, zvláště světle nebo středně modrý. Jedná se o energii, která tohoto archanděla propojuje s dalšími kvalitami, které jsou jinak skryté. Je to kámen, který přináší pocit hojnosti, zbavení se pocitu nedostatku nebo toho, co k nám připoutává vzorce, které nám brání v prožívání hojnosti života.

Cassiel nám také přináší možnost jít hlouběji do meditace k čištění karmických vzorců, k osvícenějšímu vhledu, který odhalí naši duchovní hloubku. Může nám přinést i jasnovidnost ve smyslu panoramatického vědomí, schopnosti vidět za hranice našeho omezení, vcítit se do pozice druhého a spojit se s  hlubší intuicí.

Tento archanděl přináší zdraví a pomáhá nám dostat se do kontaktu s krásou vycházející z vnitřní esence, z našeho hlubšího jádra. Krása je vlastně vyjádřením vnitřního záměru a postoje a Cassiel nám pomáhá se s ní spojit. Pomůže nám odložit staré vzorce související s pocity nedostatku, který brání duši, aby se plně realizovala, projevila. Cassiel přináší nové vnímání pravdy a úžasu nad hojností, kterou nám život poskytuje.

Cassiel nás podporuje v následování vnitřní pravdy, která nám pomáhá dostat se na správné místo ve správný čas. Je zvláště nápomocný při naší snaze nalézt cestu k božství, ke spojení  s naším správným místem na zemi, abychom dokázali naplnit božský plán, se kterým jsme před naším příchodem souhlasili.

S láskou

Mike Booth (zkráceno)