Serapis Bey

Číslo lahvičky: 
54
Horní barva: 
Dolní barva: 
Výsledná barva: 
Tarotová karta: 
Pomander: 
Očistit se a zbavit jedů na všech úrovních.

Pozitivní charakteristika osobnosti: Filozof s pevnými osobními ideály. Mnohé poznal a uskutečnil. Rozumí konfliktům, bolesti a utrpení. Dokáže porozumět nejrůznějším věcem a všem možným úrovním problémů. Má přístup k univerzálnímu poznání. „Bojovník duhy“ (výraz pocházející od Vicky Wallové) - tedy člověk disponující potenciálem a silou, aby v sobě probudil duhu. A „probudit duhu“ znamená zharmonizovat vlastní čakry a dokázat plně využít jejich potenciál.

Ke zpracování: Lpí na institucích z minulosti. Stále se cítí nepřipraven, nečekané události ho zcela vyvádějí z konceptu. Má své utkvělé představy a trápí se, věnuje příliš mnoho pozornosti detailům. Extrémně trpí. Jeho slzy mu smyly všechny barvy z jeho života.

Spirituální rovina: Umožňuje změnit energii. Odstraňuje „pavučiny minulosti“. Vynáší do vědomí staré sexuální záležitosti, aby se mohly vyřešit. Pomáhá uvědomovat si světelné tělo. Čistí a je dobré ho používat během půstu i po něm.

Mentální rovina: Umožňuje lépe chápat konflikty a bolestivé situace a dává možnost svobodně se v nich rozhodovat. Pomáhá zbavit se přehnaných očekávání a přijmout to, co je.

Emocionální rovina: Uvolňuje potlačené slzy, což přináší úlevu. Vnáší světlo do hlubokých úrovní utrpení a vnitřních konfliktů. Dává odvahu vyrovnat se s obtížnými emocemi.

Tělesná rovina: Podporuje očistný proces při půstu, působí na vyplavování jedů. Pomáhá tělu vylučovat vodu a hleny.

Místa vhodná pro aplikaci: Po celém těle.

Zvláštnosti: Patří k sadě Mistrů. Každý se inkarnuje na některém z barevných paprsků. Výběr tohoto flakónu na první pozici ukazuje, že podvědomí člověka ještě není připraveno vydat informace o paprsku jeho duše a osobnosti. Serapis Bey mu ale může pomoci najít barvy, které jsou mu nejblíže. Nikdo by se neměl k užívání této lahvičky nutit, ani se snažit přesvědčovat někoho jiného. Může totiž spustit hluboké vnitřní procesy - spojené např. s problematickými sexuálními zážitky z minulosti - a uživatel se s nimi může konstruktivně vyrovnat jen tehdy, pokud je na to opravdu připraven.

Poznámka: Je součástí sady Mistrů

Afirmace:

Ať směji se či pláči, vidím duhu ve svých slzách.