První pomoc koruny

Číslo lahvičky: 
78
Horní barva: 
Dolní barva: 
Výsledná barva: 
Tarotová karta: 

Pomoc shůry přichází k lidstvu v plné síle.

Pozitivní charakteristika osobnosti: Člověk s rozvinutými psychickými silami, který nalezl a přijal smysl svého života a své poslání. Poznal také, že život je božské dílo a je také tím nejlepším učitelem, zvláště v záležitostech srdce. Jeho největším darem je nezdolná vůle. Zároveň však dokáže být skromný a pokorný v tom nejlepším slova smyslu.

Ke zpracování: Vláčí se s hlubokým smutkem, který je zapotřebí uvolnit. Nedokáže pohlédnout na svůj vlastní stín. Roní krokodýlí slzy, protože se domnívá, že mu osud připravuje bezpráví. Život mu už přinesl neobyčejné zisky i značné ztráty. Cítí se být velice zkušený a postrádá proto duševní svěžest. Je plný předsudků a nespokojenosti. Duchovní život u něj zcela překrývají materiální zájmy. Silně prahne po světských požitcích.

Spirituální rovina: Pomáhá porozumět karmickým zákonům. V meditaci a při modlitbách přináší soustředěnost a jasné zaměření. Pomáhá duši uvědomit si, že jen službou druhým může dosáhnout toho nejhlubšího uspokojení. Otevírá třetí oko.

Mentální rovina: Spojuje člověka s dávnou moudrostí a pomáhá mu přijít na to, jak toto staré vědění přeformulovat a učinit použitelným pro moderní dobu. Pomáhá pochopit, které životní situace si sami vytváříme programováním našeho podvědomí. Díky probouzení vědomí, kterému tento flakón napomáhá, se pak člověk může snáze zbavit nechtěných vzorců.

Emocionální rovina: Po období smutku přináší opět radost ze života. Podporuje hloubkovou práci s „vnitřním dítětem“. Mírní přecitlivělost v kritických situacích a pomáhá ve všech situacích změn a přechodů (smrt, narození, psychická traumata, ztráta zaměstnání atd. .).

Tělesná rovina: Má stejné účinky jako flakón č. 1 (modrá nad tmavou purpurovou). Působí zvláště při bolestech hlavy a migréně.

Místa vhodná pro aplikaci: Podél hranice vlasového porostu, případně kolem krku, na třetí oko a na páteř v blízkosti hlavy.

Zvláštnosti: Tento flakón byl první, který se zrodil po smrti Vicky Wallové. Byl také nazván „božskou první pomocí“. V psychoterapii pomáhá vnést světlo do minulosti a tím umožnit dosažení úspěchu v přítomnosti. Vztahuje se k souhvězdí Plejád, k Velké medvědici a ke hvězdě Canopis. Může pomoci všem, kteří by chtěli spatřit dévy, anděly apod.

Poznámka: Je součástí záchranné sady

Afirmace:

 

Vnáším ducha do všech oblastí života.