02 - Barrel Sponge

Číslo mořské esence: 
02
Český název: 
Houbovitý korál

Základní téma: Čistí a posiluje mysl a zvyšuje její odolnost vůči negativním vlivům okolí. Zlepšuje vztahy s lidmi, kteří mají tendenci vystupovat negativně.

Mechanismus působení: Napomáhá lepšímu propojení mentálního a astrálního těla. Projasňuje a posiluje mysl a neutralizuje účinek negativních myšlenek druhých lidí. Zlepšuje tak mezilidské vztahy a ochraňuje myšlení člověka, který ji užívá.

Popis esence: Většina zmatků a myšlenkové disharmonie obvykle vzniká v důsledku přejímání negativních myšlenkových forem z našeho okolí. Takto se zhoršují vztahy mezi lidmi, neboť člověk mívá tendenci znovu vydávat, co jednou přijal. Houbovitý korál posiluje, očišťuje a ochraňuje naše myšlenkové formy a přerušuje tak zřetězení negativních myšlenkových energií. S úspěchem se tedy dá použít v jakýchkoliv skupinových situacích.

Účinky: Po použití této esence okamžitě pocítíme, jak zmatené a disharmonické myšlení nahrazuje smysl a účel. Propojením mentálního těla s astrálním se mysl dostane do souladu i s ostatními jemnohmotnými rovinami, neboť astrální tělo funguje jako koordinátor a integrační činitel pro celou naši bytost. Naše myšlení se tak posílí a vyjasní a mentální tělo se tímto propojením stane méně pórovité a odolnější vůči negativním vlivům. Podobně působí všechny houbové esence, ale ochranné působení Houbovitého korálu je mnohem silnější, díky kompaktnosti jeho formy.